چرا عکاسی صنعتی در کسب و کار مهم است؟

چرا عکاسی صنعتی در کسب و کار مهم است؟

نمایش کیفیت به مشتریان

عکاسی صنعتی در لغت ممکن است تصویری از یک کارخانه و تجهیزات و ماشین آلات سنگین را در ذهن ایجاد کند، اما در واقعیت این چنین نیست. وقتی تولیدکننده یا فروشگاهی از محصولات خود بصورت حرفه ای و با صرف هزینه عکسی تهیه میکند و در معرض دید مشتریان قرار میدهد، در واقع علاوه بر کیفیت کالا قدرت خود را در آن صنف به رقبا و مشتریان خود نشان میدهد. در حال حاضر در ایران مارکت هایی هستند که همچنان خودشان از محصولات و کالا ها بوسیله گوشی موبایل عکاسی میکنند و در اینستاگرام و وبسایت خود منتشر میدهند که گاها موفق هم هستند اما این روش در ایران و سایر کشور های جهان در حال منسوخ شدن و نشان دهنده ضعف در آن کسب و کار می باشد و عقب ماندن از رقبا را به دنبال خواهد داشت. عکاسی حرفه ای از محصولات زیبایی و کیفیت محصول را کاملا به مشتری نمایش میدهد و این قطعا در فروش تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حدود %70 از مشتریان هنگام تصمیم گیری به خرید به تصاویر محصول اعتماد میکنند و اگر عکسی صحیح و مطابق کالای فروخته شده منتشر نکرده باشید، مشتری شما از کالا و عکس انتقاد خواهد کرد و در نتیجه تعداد زیادی مشتری را از دست خواهید داد. وبسایت هایی که دارای عکس اختصاصی هستند در مقایسه با وبسایت هایی که از سایت های دیگر عکس را کپی و منتشر میکنند دارای ترافیک و جذب مشتری بیشتری هستند.

نمونه عکس محصول -  استاندارد و صنعتی

نمونه عکس محصول –  استاندارد و صنعتی

نمونه عکس محصول ضعیف و بدون کادربندی

نمونه عکس محصول ضعیف و بدون کادربندی

عکس ها حرف میزنند !

حتما این جمله رو شنیدید. بله تصاویر می توانند بیشتر از هزاران کلمه ارزشمند تر باشند. به لطف وجود اینترنت تصاویر شما را قادر میسازند به جای اینکه خصوصیات محصول را به مشتریان خود توضییح دهید فقط با ارسال یک عکس مشتری را از تمام خصوصیات محصول مطلع کنید و در تصمیم گیری کمک بیشتری به مشتری کرده باشید.

برند سازی

این روزها بحث های زیادی در مورد برند سازی در شرکت ها و کارخانجات و حتی فروشگاه های آنلاین محلی شنیده میشوند. برند سازی در فضای آنلاین باعث افزایش سریع شهرت و اعتبار آن برند میشود و تاثیر بسیار زیادی در فروش و تولید بیشتر خواهد داشت. علت اینکه در فضای آنلاین افزایش اعتبار برند سریع اتفاق می افتد این است محصولات شما در دور ترین نقاط هم در دسترس مردم قرار دارد و این ارتباط مستقیم با تصویری است که در پلتفرم های مختلف (اینستاگرام – فیسبوک – تلگرام) در حال نمایش به بازدیدکنندگان هستید.

تبلیغات

تبلیغات بهترین روش برای معرفی کسب و کار، نوع خدمات و محصولات شما می باشد. حالا این تبلیغات میتواند آنلاین باشد یا آفلاین. شرکت های بزرگ همواره در حال تبلیغات به دو روش ذکر شده هستند اما اگر برندی محتوای قدرتمند در تبلیغات خود نمایش ندهد به طور حتم تاثیر زیادی در جذب مشتری و شناخته شدن را مشاهده نخواهد کرد. عکس های صنعتی محصول و خط تولید بیانگر هویت شرکت خواهند بود و به همین دلیل است کسب و کار های بزرگ برای تولید محتوای تصویری قدرتمند از عکس ها و ویدیو های حرفه ای و بروز در تبلیغات خود استفاده میکنند.

0 0 رای
Article Rating
پیگیری کامنت
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments